Manager de Securitate

Cu o prezenţă de peste zece ani pe piaţa din România, Securitas aduce plus valoare serviciilor de securitate din țara noastră prin soluții adaptate pentru fiecare client, implementarea unor sisteme de monitorizare video şi detecţie de la distanţă, sisteme vocale, patrulare virtuală - dezvoltare proprie - și servicii de pază și protecție pe diferite segmente de activitate. Întrucât titularul acestui post a hotarat sa părăsească Compania, căutăm coleg(ă) de echipă energic(ă), determinat(ă), dedicat(ă), cu dorința de perfecționare și nu în ultimul rând, atitudine pozitivă!

Postul: MANAGER DE SECURITATE
Locație / Zona: BRAȘOV / SIBIU / TÂRGU MUREȘ

Profilul Candidatului

  • Studii superioare finalizate - experiență profesională pe un post similar de coordonare (segment de activitate, servicii) de minim 3-5 ani (solicitam recomandari);
  • Limbi străine: Engleză – nivel de lucru / avansat;
  • Cunoștinţe foarte bune sau capacitatea de a învăța rapid despre activitatea de securitate (dispozitiv, plan de pază, consemn general și particular al postului etc.);
  • Pregătire și / sau experiență / cunoștințe în domeniul sistemelor de securitate - integrarea soluțiilor (sistemelor) de securitate;
  • Aptitudini de supervizare, analiză și sinteză a informațiilor, rezistență la lucru sub presiune, organizare;
  • Capacitatea de a gestiona situații de criză;
  • Abilități de comunicare / atenție distributivă, stăpânire de sine;
  • Capacitatea de a prelua și de a transmite mai departe informații cu acuratețe, clar și precis;
  • Utilizator PC – nivel avansat;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilități

  • Coordonează, supraveghează, dar și evaluează permanent activitatea desfășurată de angajații din subordinea directă / indirectă și identifică și aplică soluții optime pentru o eficientizare a activității desfășurate;
  • Dezvoltă soluțiile de securitate clienților existenți și prezintă / negociază oferte potențialilor parteneri din zona geografică de responsabilitate;
  • Execută vizite / întâlniri permanente la beneficiari și se asigură continuu de posibilitatea de îmbunătățire a relației de colaborare cu aceștia;
  • Reprezintă societatea în raport cu autoritățile și gestionează posibilele incidente;
  • Este responsabil(ă) de creionarea bugetului zonei respective și întreprinde măsuri operaționale și financiare astfel încât să atingă targetele stabilite;
  • Asigură integritatea bunurilor și a persoanelor în conformitate cu legislația și normele interne, cu scopul asigurării celor mai bune condiții privind derularea relațiilor contractuale cu clienții.

Beneficii

Implicarea și atitudinea față de clienți vin la pachet cu un salariu competitiv & beneficii, instruire continuă, oportunități de dezvoltare personală și promovare în cadrul companiei.

  • Pachet salarial motivant – în funcție de performanță;
  • Posibilitate de dezvoltare a unei cariere pe termen lung;
  • Mediu de lucru profesionist și dinamic.

Pentru aplicații și mai multe informații vă rugăm să ne contactați la:

Email: recrutare@securitas.com.ro / office@securitas.com.ro / secretariat@securitas.com.ro

Telefon: 021 232 11 35/36, 0743 162 003

Fax: 021 232 11 96