Angajăm Contabil Junior

La Securitas, ne angajăm să le oferim angajaților noștri oportunități de formare, dezvoltare și avansare, precum și sentimentul liniștitor de stabilitate și încredere care vine odată cu apartenența la o organizație globală de renume.

Căutăm un Contabil Junior motivat care să se alăture echipei noastre la sediul din București, Expozitiei 1C.

Responsabilități

  • Obține și verifică pontajele de facturare primite de la persoanele responsabile în vederea întocmirii și validării acestora de către client;
  • Emite facturile către clienții companiei în mod corect și în termenele stabilite împreună cu Directorul Financiar și Contabilul Șef;
  • Transmite facturile către clienți prin poștă, curierat, e-mail;
  • Înregistrează facturile de vânzare în evidențele contabile (paza, monitorizare, intervenție, sisteme și altele);
  • Lunar, în cadrul procesului de închidere de sfârșit de lună, se asigură că toate facturile clienților (monitorizare, intervenție, sisteme, etc.) au fost înregistrate;
  • Înregistrează în evidențele contabile documentele contabile legate de facturile furnizorilor;
  • Lunar, ca parte a procesului de închidere de sfârșit de lună, se asigură că au fost înregistrate toate facturile legate de clienți si deconturi. Comunică Contabilului Șef și Directorului fFnanciar dacă există documente neînregistrate;
  • Păstrează evidența fizică (arhiva) a contractelor cu clienții;
  • Îndeplinește alte sarcini contabile, de analiză financiară sau administrative, conform indicațiilor Directorului Financiar sau ale Contabilului Șef;
  • Păstrează și arhivează registrele contabile referitoare la clienți și la decontări.

Calificări

  • Studii superioare finalizate (profil Economic);
  • Cunoștințe de MS Office (Word, Excel);
  • Limba Engleză nivel mediu/avansat;
  • Experiență pe o poziție similară de cel puțin un an (constituie avantaj);
  • Atitudine pozitivă & proactivă;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Abilități excelente de comunicare și organizare;
  • Abilități specifice de lucru cu cifre;
  • Atenție la detalii, responsabilitate și implicare în toate activitățile mentionate.

Ce oferim

  • Salariu competitiv & beneficii
  • Tichete de masă pentru un echilibru sănătos între viața profesională și cea privată;
  • Posibilitatea de a lucra de la distanță, câteva zile pe lună.
  • Acces la resurse de învățare continuă pentru dezvoltarea ta profesională;
  • Un mediu de lucru divers, incluziv și echitabil, în care toată lumea contează;
  • Amplasarea centrală a sediului / conexiuni bune cu mijloacele de transport în comun;

Esti potrivit/ă? Completează formularul de mai jos si noi te contactam!

Securitas recunoaște performanța angajaților!

Aplica aici pentru jobul dorit

Selecteaza functia pentru care doresti sa aplici:
An error has occurred while getting captcha image